T-EXKURZE

Program HOBIT je zapojený do T-exkurzí JCMM. Středoškoláci tak mají možnost se zúčastnit vědeckého programu v rámci Mezinárodního centra klinického výzkumu (ICRC) Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně, které je domovem programu HOBIT.

 

T-exkurze 2017 jsou úspěšně za námi, těšíme se příští rok!

T EXKURZE

 

 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

 Naše T-exkurze se týká cévních mozkových příhod. Naučíte se, jak mrtvici rozpoznat a správně na ni reagovat a tím zachránit lidský život. Náš výzkumný tým vám důkladně vysvětlí, proč obecně k cévním onemocněním dochází (sem patří třeba i srdeční infarkt) a na video simulaci uvidíte, co se během srdečního či mozkového infarktu děje v těle pacienta. Také zabrousíme do metod léčby a prevence.

Dále se dozvíte, co se stane s pacientem, kterého k nám přiveze sanitka - projdeme si tzv. "cestu pacienta". Začneme prohlídkou nejmodernějších diagnostických přístrojů (např. CT, MR), kde se analyzuje mozek pacienta (některé přístroje budete moci sami vyzkoušet), následovat bude neurologická Jednotka intenzivní péče (JIP), kde se první kritické hodiny až dny staráme o nové pacienty s CMP, a skončíme na standardním lůžkovém oddělení.

Podíváme se i do Simulačního centra, ve kterém si lékaři a sestry trénují rychlou a správnou péči o pacienta. Na závěr vám svůj příběh popovídá bývalá pacientka našeho oddělení, kterou mrtvice postihla v 21 letech.

T-exkurze trvá zhruba 4-5 hodin. S sebou potřebujete notebook / tablet (několik kusů můžeme po předchozí domluvě zapůjčit) a plášť.

Více informací se dočtete na oficiálních stránkách: T-exkurze | JCMM