Výzva Act FAST

Kdekoliv jsme, víme, jak zachránit život.

Stejně jako knírek, který se stal symbolem boje proti rakovině prostaty, žlutá kytička upozorňující na nebezpečí rakoviny prsu, nebo červená stužka varující před nebezpečím nákazy virem HIV, i my jsme vytvořili výstižný symbol. Do boje proti cévní mozkové příhodě jsme vyrazili s naším smajlíkem na žlutém podkladu, který má skleslý jeden ústní koutek - příznak mozkové mrtvice.

 

Samotnou kampaň jsme zahájili na podzim roku 2015 při příležitosti Světového dne cévní mozkové příhodě (World Stroke Day). Její název ACT FAST, který v překladu znamená "jednej rychle", vychází z předpokladu, že pokud zaznamenáme alespoň jediný z příznaků cévní mozkové příhody (více k příznakům ZDE), musíme jednat co nejrychleji a ihned volat 155. Při mrtvici jde totiž o čas, a čím dříve se pacient dostane do lékařské péče, tím vyšší je jeho š ance na uzdravení. Během několika let se smajlík na balónku či odznáčku již několikrát dostal i za hranice Česka a nechal se vyfotografovat například v Izraeli, Anglii, Švédsku, Itálii nebo Makedonii.

 

act fast

 

Jak se zapojit do kampaně?

Stačí se vyfotit s naším balónkem (nebo jen balónek samotný) na nějakém zajímavém, známém nebo vašem oblíbeném místě a fotku nám poslat přes Facebook nebo na mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Nezapomeňte připsat svoje jméno a místo, kde byla pořízena, popřípadě další zajímavé informace. Všechny fotky budou sdíleny na FacebookuInstagramu programu HOBIT a průběžně i na našem webu. Fotky můžete sdílet i na svém osobním profilu, nezapomeňte však na hashtag #actfast.

Inspiraci najdete v našem facebookovém albu kampaně. ACT FAST ALBUM

 

Jak získat balónek?

Jsou 2 jednoduché cesty:

1) Napište nám svoji adresu a jméno na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a my vám do několika dnů zašleme poštou 2 ks balónků.

2) Nebo si balónky můžete po předchozí domluvě osobně vyzvednout přímo v naší HOBIT kanceláři v areálu Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně na adrese Pekařská 53, budova B1-ICRC, 5. patro, kancelář s plakátem na dveřích. Pokud si chcete pro balónky přijít, napište nám taktéž na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.a vyčkejte, prosím, na naše potvrzení, že v uvedenou dobu budeme v kanceláři.