Do programu HOBIT jsem si zapojila kvůli své zkušenosti, která dokazuje, že mrtvice není jen onemocnění starých lidí. Líbí se mi, že program učí děti, jak rychle reagovat na příznaky, protože vím, jak velký rozdíl ve výsledku čas znamená.

Karolína ve svých 21 letech prodělala mozkovou mrtvici. Jen díky včasné pomoci se zcela zotavila, život se jí ale i tak změnil. Protože ví sama nejlíp, že mrtvice může potkat kohokoliv, rozhodla se stát Ambasadorkou projektu HOBIT, díky kterému šíří povědomí o tomto onemocnění. Karolína, kterou před 3 lety hospitalizovali ve vážném stavu ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně, je dnes tváří ambasadorského programu.

 

 

A JAKÉ JSOU PŘÍBĚHY NAŠICH DALŠÍCH AMBASADORŮ?

 

Z vlastní zkušenosti vím, že informovanost populace je v této problematice i přes veškerou snahu odborníků  stále velice nízká. Lidé často svůj zdravotní stav podceňují a doufají, že to „nějak samo přejde“.  Proto jsem se zapojila do projektu HOBIT, abych pomohla lidem rozeznat hlavní příznaky onemocnění a naučit je, že čas = život.

Lenka Holakovská, fyzioterapeutka, Brno

 

 

Život je dar, máme jen jedno žití a jedno zdraví. Zachránit život je největší umění, kterému se člověk mohl naučit a je potřeba jej podporovat. Lidský život má velkou cenu a nikdy nevíme, kdy o něj budeme bojovat sami či někdo, koho máme rádi. "Hobiťáci" umí zachránit naše nemocné mozky i srdíčka v poslední minutě.

Michael Kobza, student zdravotního laboranta, vodní záchranář, Brno

 

 

Mira

 

Při své práci jsem se už několikrát setkal s příběhy lidí, kteří příznaky CMP či IM podcenili. Považuji za velmi důležité u lidí rozvíjet informovanost a umění v takové chvíli správně zareagovat. Projektu Hobit se daří zajímavým způsobem zasáhnout docela velké množství lidí a proto mu fandím.

Miroslav Londýn, lektor kurzů ZDrSem, molekulární biolog, Brno

 

 

 

 

Ambasadorkou projektu HOBIT jsem stala, protože se zajímám o zdravovědu a ráda pomáhám druhým. Naše ZŠ se ve školním roce 2014/2015 zúčastnila první fáze HOBITa. Je dobře, že má pokračování, a proto nabízím s ochotnými žákyněmi 9. ročníku pomoc v preventivní činnosti, tj. jak si uchovat zdraví, umět rozpoznat příznaky CMP a dalších závažných stavů. Vždyť nikdy sami nevíme, kdy budeme pomoc potřebovat.

Mgr. Ilona Mrkvicová, učitelka, metodik prevence SPJ

 

 

Terka O

 

Jsem studentka medicíny a velkou část svého volného času věnuji projektům neziskové organizace IFMSA CZ, které se zaměřují na prevenci zdraví. Projekt HOBIT sleduji od jeho začátků a moc se mi líbí styl, kterým se snaží veřejnost poučit o cévní mozkové příhodě nebo infarktu myokardu, proto jsem se rozhodla zapojit se do ambasadorského programu a s šířením povědomí pomoci.

Tereza Ondráčková, medička a koordinátorka IFMSA, Brno

 

 

 

 

 Několik členů z mé rodiny postihl infarkt myokardu a bohužel i cévní mozková příhoda, proto jsem se začala aktivně zajímat o tento program. Program HOBIT umožňuje pomoc našim blízkým i lidem v našem okolí a myslím, že každý z nás by se měl zapojit, aby pomohl dobré věci.

Zuzana Ševčíková, studentka biomedicínského inženýrství, Brno

 

 

Lucka B

 

S projektem HOBIT jsem se poprvé seznámila při testování ve škole a velmi mě zaujal, líbila se mi jeho myšlenka. Připadá mi škoda, že zachránit život umí jen málo lidí. Mě samotnou zdravověda velmi baví a ráda bych předávala informace dál. Po FAST běhu, ve kterém skončil náš tým na 2. místě, jsem se rozhodla, že bych se ráda stala ambasadorkou.

Lucie Burešová, studentka gymnázia, Brno

 

 

 

Maja

 

Když za mnou přišla paní učitelka, zda bych se nechtěla stát ambasadorkou projektu HOBIT, tak jsem si nebyla vůbec jistá. I přes moji nejistotu jsem se přeci jen přihlásila a řekla si, že tomu dám šanci. Po prvním workshopu jsem byla z projektu nadšená a vše doma hned vyprávěla. A právě v tu chvíli jsem se dozvěděla, že moje babička umřela na mozkovou mrtvici ve 54 letech. To můj zájem o tuhle nemoc a o celkový projekt zvýšilo a dodnes nelituji toho, že jsem se přihlásila a stala se ambasadorkou.

Marie Fialová, studentka Střední průmyslové školy chemické, Brno

 

 

 

Lucka F

 

Projekt HOBIT se mi zalíbil ihned, jak jsem o něm slyšela. Když mi paní učitelka nabídla, jestli bych se chtěla stát ambasadorkou tohohle projektu, tak jsem si nebyla jistá, jestli do toho chci jít. O pár dní později jsem šla jako obvykle do klavíru, kde jsem zjistila, že syn mojí paní učitelky měl mozkovou mrtvici, v té chvíli mi došlo, že bych se chtěla ambasadorkou projektu HOBIT stát, abych se mohla o mozkové mrtvici dozvědět víc. Vědět, jak zareagovat, když ji někdo bude mít a informovat ostatní lidi o tom, jak poskytnout první pomoc.

Lucie Frömmelová, studentka, Biskupké gymnázium Brno

 

 

 

 

Marta

 

Když jsem se dozvěděla o ambasadorství tohoto projektu, tak jsem ani chvíli neváhala, protože již minulý rok jsem se do HOBITa zapojila a vím, že lidé v mém okolí o tak závažných nemocech téměř nic neví, proto budu jenom ráda, když budu moct šířit tak důležité informace do podvědomí dalších lidí.

Martina Gardoňová, žákyně, Kyjov

 

 

 

Evca

 

Do projektu HOBIT jsem se přihlásila, protože mě velmi zaujal. Uvědomila jsem si, že asi moc lidí nemá přehled o těchto onemocněních, tak jsem rozhodla ostatním pomoct a dát jim vědět o závažnosti mozkové příhody a srdečního infarktu.

Eva Hnilicová, žákyně, Kyjov

 

 

 

 

Klarka

 

O projektu HOBIT jsem se dozvěděla prostřednictvím ambasadorek z naší školy, když měly přednášku o mozkové příhodě. Projekt se mi zalíbil. Řekla jsem si, že bych ráda pomáhala tím, že budu informovat lidi o této nemoci. Moje rozhodnutí potvrdilo to, že můj děda, když jsem byla malá, také prodělal mozkovou příhodu a díky včasné pomoci se ho lékařům podařilo zachránit. Byla bych ráda kdyby i ostatní lidé tuto nemoc přežili.

Klára Homolová, žákyně ZŠ Velké Němčice

 

 

 

Betka

 

O projektu HOBIT jsem se poprvé dozvěděla ve škole a už tehdy mě zaujal. Zapojila jsem se do něj hlavně díky svým spolužačkám, které už ambasadorkami jsou. Také mi přijde podstatné znát aspoň základy první pomoci při CMP, protože i málo stačí k záchraně lidského života. Příkladem je třeba moje teta, která CMP nedávno prodělala a už se pomalu zotavuje.

Alžběta Hrušková, studentka gymnázia Slovanské nám. Brno

 

 

 

 

 Katka

Před necelým půl rokem, mozková příhoda postihla mou babičku, ta ji nerozeznala včas, a tak má sice nepatrné, ale trvalé následky - problémy s řečí. Chtěla jsem se tedy o CMP dozvědět víc a pomoct šířit příznaky atp., aby si každý uvědomil, že se toto onemocnění může týkat i jich a rychle ho rozpoznal.

Katka Ježová, žákyně, Kyjov

 

 

 

 Ada K

Před 7 lety měla mozkovou příhodu naše babička. Rodiče ji naštěstí dostali včas do nemocnice. Spousta lidí ale neví, jaké jsou příznaky mozkové příhody, a tak nezavolají ihned záchranku. Proto chci, aby se co nejvíc lidí dovědělo, jak příznaky rozpoznat.

Adéla Kotíková, studentka, Kyjov

 

 

 

 

Anicka

 

Ambasadorkou programu jsem se stala, protože jsem prošla testováním na mé škole a projekt mě velice zaujal. Jsem moc ráda, že se dozvídám stále nové informace a také za to, že vůbec takový projekt existuje.

Anna Kučerová, studentka gymnázia, Brno

 

 

 

 

Marija2

 

S projektem HOBIT jsem se seznámila poprvé při testování ve škole. Chtěla jsem se hlavně dozvědět něco víc o CMP už jen kvůli tomu, že je tak nebezpečná a může postihnout kohokoliv. Když se vyskytla možnost naučit se něco nového, šířit vědomosti dál mezi ostatní a hlavně zachraňovat životy, tak jsem se hned chtěla stát ambasadorkou projektu.

Marija Lytvynyšynová, gymnázium Slovanské nám., Brno

 

 

 

 Sarka

O projektu HOBIT jsem se dozvěděla od ambasadorek na naší škole, které měly ve třídách přednášku o CMP. Tento projekt mě velice zaujal, protože můžeme šířit dále více informací o této nemoci. Jsem moc ráda, že jsem projektu HOBIT součástí.

Sára Mrkvicová, žákyně ZŠ Velké Němčice

 

 

 

 

 

 

Verca2.png

 

Do ambasadorského projektu jsem se přihlásila, abych si zlepšila své znalosti a pomohla je šířit mezi své vrstevníky metodou, která bude pro nás zábavná.

Veronika Pilková, žákyně, Gymnázium Slovanské náměstí

 

 

 

 Stella

Projekt HOBIT mě oslovil, protože jsem si uvědomila, jak málo vím já i lidé v mém okolí o CMP. Jsem šťastná, že můžu být součástí tohoto projektu a věřím, že společně dokážeme něco změnit.

Stella Svobodová, studentka gymnázia Kyjov

 

 

 

 

 Terka

Chtěla jsem se stát ambasadorkou projektu HOBIT, protože si myslím, že lidé nemají dostatečné informace o příčinách a následcích CMP a M. Doufám, že díky projektu HOBIT, dokážeme o této problematice informovat více lidí.

Terezie Šlesingerová, studentka gymnázia Kyjov

 

 

 

Valca

 

Před několika lety mi na mozkovou mrtvici zemřela babička. O tomhle onemocnění jsem nic nevěděla, jen to co mi o něm řekla mamka, když ležela babička v nemocnici. Ale uvědomovala jsem si, že je to velmi vážné onemocnění. Tak jsem doufala, že když se stanu ambasadorkou projektu HOBIT, tak se dozvím více informací, a že trochu pomůžu informovat lidi o této vážné nemoci.

Valerie Vintrlíková, žákyně, Velké Němčice

 
 
 
 
 

O projektu jsem se dozvěděla ve škole od druhých ambasadorek a velmi mě zaujal, tak  jsem si řekla, ze bych to taky mohla zkusit. Navíc mě problematika cévní mozkové příhody a celkově lékařství zajímá.

Anna Marie Zámečníková, žákyně, Velké Němčice

 
 

Od 6. třídy se věnuji 1. pomoci a spolupracuji s ČČK - jezdím s nimi na tábory a soutěže. Když mě Sára (pozn. Sára Mrkvicová, ambasadorka) oslovila s programem HOBIT, přišlo mi super se do toho zapojit a předávat lidem informace o cévní mozkové příhodě či infarktu. Neskutečně mě mrzí, že tak málo lidí ví, jak v takové situaci reagovat.

Natálie Kratochvílová, Gymnázium Křenová, Brno