T-EXKURZE

Program HOBIT je zapojený do T-exkurzí JCMM. Středoškoláci tak mají možnost se zúčastnit vědeckého programu v rámci Mezinárodního centra klinického výzkumu (ICRC) Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně, které je domovem programu HOBIT.

 

 T EXKURZE

  Nejbližší T-Exkurze:
  prosinec 2021
  Mezinárodní centrum klinického výzkumu
 
 
 
 
 

T-report zima 2018; T-report léto 2018

 

Naše T-exkurze se týká cévních mozkových příhod. Naučíte se, jak mrtvici rozpoznat a správně na ni reagovat a tím zachránit lidský život. Náš výzkumný tým vám důkladně vysvětlí, proč obecně k cévním onemocněním dochází (sem patří třeba i srdeční infarkt) a na video simulaci uvidíte, co se během srdečního či mozkového infarktu děje v těle pacienta. Také zabrousíme do metod léčby a prevence.

Dozvíš, co se stane s pacientem, kterého k nám do nemocnice přiveze sanitka. Projdeme si tzv. "cestu pacienta" - začneme na JIP a lůžkovém oddělení, kde se první kritické hodiny až dny staráme o nové pacienty s CMP. Také se podíváme na nejmodernější diagnostické přístroje, např. CT, MR (některé přístroje budeš moci vyzkoušet). Na závěr vám svůj příběh popovídá bývalá pacientka našeho oddělení, kterou mrtvice postihla v 21 letech.

 

T-exkurze trvá zhruba 4 hodiny. S sebou potřebujete notebook / tablet a plášť.

Více informací se dočtete na oficiálních stránkách: T-exkurze | JCMM

 

FOTKY


Letní T-exkurze "Příběh mrtvice" 2021

17. 6. 2021

 

Zimní T-exkurze "Příběh mrtvice" 2018

6. 12. 2018

 

Letní T-exkurze "Příběh mrtvice" 2018

8. 6. 2018
 

T-exkurze "Příběh mrtvice" 2017

28. a 30. 11. 2017