Výzva Act FAST58

 

Kdekoliv jsme, víme, jak zachránit život.

 

Stejně jako knírek, který se stal symbolem boje proti rakovině prostaty, žlutá kytička upozorňující na nebezpečí rakoviny prsu, nebo červená stužka varující před nebezpečím nákazy virem HIV, i my jsme vytvořili výstižný symbol. Do boje proti cévní mozkové příhodě jsme vyrazili s naším smajlíkem na žlutém podkladu, který má skleslý jeden ústní koutek - typický příznak mozkové mrtvice. Zapojte se do naší výzvy jednoduše i VY!

 

Výzvu jsme zahájili při příležitosti Světového dne cévní mozkové příhodě (World Stroke Day) 2015. Její název ACT FAST, který v překladu znamená "jednej rychle", napovídá, že pokud zaznamenáme alespoň jediný z příznaků mozkové mrtvice (více k příznakům ZDE), musíme jednat co nejrychleji a ihned volat 155. Při mrtvici jde totiž o čas - čím dříve se pacient dostane do lékařské péče, tím vyšší je jeho šance na uzdravení. Smajlík na balónku či odznáčku se již mohokrát dostal i za hranice Česka a nechal se vyfotografovat například v Izraeli, Japonsku, Švédsku, Itálii nebo New Yorku!

Koukněte, kam všude se už balónek vydal!

 Kliknutím na žlutý bod se vám ukáže fotka z daného místa.

Jak se do výzvy jednoduše zapojit?

Stačí se vyfotit s naším balónkem (nebo jen balónek samotný) na nějakém zajímavém, známém nebo vašem oblíbeném místě a fotku nám poslat přes Facebook nebo na mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Nezapomeňte uvést místo, kde byla fotka pořízena, popřípadě další zajímavé informace. Všechny fotky sdílíme na FacebookuInstagramu programu HOBIT a průběžně i na našem webu. Fotky můžete sdílet i na svém osobním profilu, nezapomeňte však na hashtag #actfast.

Jak získat balónek?

Napište nám adresu doručení a jméno na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a my vám do několika dnů zašleme zdarma poštou 2 ks balónků. Moc se těšíme na vaše balónkové fotky z cest! :)