Výzva Act FAST

 

Kdekoliv jsme, víme, jak zachránit život.

 

Stejně jako knírek, který se stal symbolem boje proti rakovině prostaty, žlutá kytička upozorňující na nebezpečí rakoviny prsu, nebo červená stužka varující před nebezpečím nákazy virem HIV, i my jsme vytvořili výstižný symbol. Do boje proti cévní mozkové příhodě jsme vyrazili s naším smajlíkem na žlutém podkladu, který má skleslý jeden ústní koutek - příznak mozkové mrtvice.

 

Výzvu jsme zahájili při příležitosti Světového dne cévní mozkové příhodě (World Stroke Day) 2015. Její název ACT FAST, který v překladu znamená "jednej rychle", napovídá, že pokud zaznamenáme alespoň jediný z příznaků mozkové mrtvice (více k příznakům ZDE), musíme jednat co nejrychleji a ihned volat 155. Při mrtvici jde totiž o čas - čím dříve se pacient dostane do lékařské péče, tím vyšší je jeho šance na uzdravení. Smajlík na balónku či odznáčku se již mohokrát dostal i za hranice Česka a nechal se vyfotografovat například v Izraeli, Japonsku, Švédsku, Itálii nebo New Yorku!

 

 

 

Jak se zapojit do kampaně?act fast

Stačí se vyfotit s naším balónkem (nebo jen balónek samotný) na nějakém zajímavém, známém nebo vašem oblíbeném místě a fotku nám poslat přes Facebook nebo na mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Nezapomeňte připsat svoje jméno a místo, kde byla pořízena, popřípadě další zajímavé informace. Všechny fotky sdílíme na FacebookuInstagramu programu HOBIT a průběžně i na našem webu. Fotky můžete sdílet i na svém osobním profilu, nezapomeňte však na hashtag #actfast.

Inspiraci najdete v našem facebookovém albu kampaně. ACT FAST ALBUM

 

Jak získat balónek?

Napište nám svoji adresu a jméno na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a my vám do několika dnů zašleme poštou 2 ks balónků.