• 30 listopad 2020

  HOBIT získává nové školy, partnery i obsah!

  HOBIT získává nové školy, partnery i obsah! HOBIT letos oslavil 6. rok svého života a doslova roste jako z vody. Jen za podzim se do našeho programu zapojilo 16 nových škol a podpisem memorand jsme uzavřeli úzkou spolupráci se 6 vzdělávacími institucemi.

  Velkou zásluhu na tom mají noví členové našeho týmu - krajští koordinátoři, kteří náš e-learning a další vzdělávací materiály představují na školách ve svých regionech. Rádi bychom jim proto poděkovali za jejich nadšení a aktivitu, kterou přispívají do boje proti mozkové mrtvici a srdečnímu infarktu!
  Číst víc

 • 13 listopad 2020

  ZATOČÍME S MRTVICÍ: 5 hodin unikátního obsahu, 3000 diváků a dosah až v Maroku

  Cévní mozková příhoda (CMP) postihne každého čtvrtého člověka, návštěvníci virtuální akce Zatočíme s mrtvicí teď už vědí, jak jí předejít. Do boje proti mrtvici se skrz mobilní zařízení a počítače ze svých domovů zapojilo na tři tisíce diváků. Osvětová akce, kterou ke Světovému dni cévní mozkové příhody každoročně pořádá Cerebrovaskulární výzkumný program FNUSA-ICRC, tak dostala nový rozměr.
  Číst víc

 • 17 září 2020

  HOBITí tým se rozrostl o 10 regionálních koordinátorů

  HOBITí tým se rozrostl o 10 regionálních koordinátorů

  Do nového školního roku jsme vykročili posíleni o deset regionálních koordinátorů! Učitelé, odborníci z krajských hygienických stanic a další zájemci se spojili, aby se co nejvíc dětí na základních školách a víceletých gymnáziích naučilo, jak zachránit lidský život.
  Číst víc

 • 03 srpen 2020

  Hledáme krajské koordinátory

  Přidejte se do našeho týmu! Jste spolehliví, motivovaní a chtěli byste si trochu přivydělat? Baví Vás jednat s lidmi? Chcete se zapojit do boje proti nejzávažnějším onemocněním současnosti?

  V tom případě jste na správném místě, protože tohle je příležitost právě pro Vás!
  Číst víc

 • 30 červenec 2020

  O mrtvici s úsměvem na tváři

  O mrtvici s úsměvem na tváři

  "Velmi mě překvapilo, že na akci s takovým neveselým tématem nastalo tolik úsměvných momentů, všechno je zkrátka o lidech."
  Číst víc

 • 23 duben 2020

  Zúčastněte se kurzu programu HOBIT přímo ve Vašem pokoji!

  Zúčastněte se specializovaného kurzu programu HOBIT přímo ve Vašem pokoji! Chcete prohloubit své znalosti o srdečním infarktu a cévní mozkové příhodě? Zajímá vás, jak onemocnění rozpoznat a správně na ně zareagovat? Máte zájem, aby tyto životně důležité informace věděli i vaši žáci? Rádi byste pro výuku využili ověřenou efektivní metodu?


  Číst víc

 • 23 duben 2020

  Akreditovaný kurz programu HOBIT

  Staňte se odborníkem na výuku o mozkové mrtvici a srdečním infarktu! Umíte zachránit život při srdečním infarktu a cévní mozkové příhodě? Zajímá vás, jak onemocnění rozpoznat a správně na ně zareagovat? Máte zájem, aby tyto životně důležité informace věděli i vaši žáci? Rádi byste pro výuku využili ověřenou efektivní metodu?


  Číst víc

 • 10 březen 2020

  Honza - Váš nový koordinátor

  Rádi bychom Vám představili našeho nového kolegu!
  Číst víc

 • 27 únor 2020

  HOBIT odměňuje školy za účast v programu

  HOBIT odměňuje školy za účast v programu

  Program HOBIT, který vzdělává děti o tom, jak rozpoznat příznaky mozkové mrtvice a srdečního infarktu, odměňuje školy za jejich účast v programu. Aktivně zapojené školy obdrží osvědčení, které dokládá, že umožňují svým žákům, aby se zábavnou a zároveň efektivní metodou naučili, jak reagovat v kritických situacích, a dokázali pomoci člověku s mozkovou mrtvicí či srdečním infarktem. I Vaši žáci mohou zachránit život.
  Číst víc

 • 03 únor 2020

  Příběh mrtvice? Absolutní favorit T-exkurze

  Příběh mrtvice? Absolutní favorit T-exkurze Konečně jsem se donutil vypracovat zpětnou vazbu na T-exkurze a jak jinak začít, než tím co mně nejvíc zaujalo - absolutním favoritem T-exkurzí s názvem: Příběh mrtvice aneb staň se na den lékařem.


  Číst víc

 • 11 prosinec 2019

  10000 dětí už díky nám ví, jak poznat mrtivci

  Už 10 000 dětí jsme naučili, jak zachránit život při mrtvici Vzdělávací program HOBIT (HOdina BIologie pro živoT), který v roce 2013 odstartovalo Mezinárodní centrum klinického výzkumu Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně (FNUSA-ICRC), předává inovativní a jedinečnou metodou zcela zásadní informace, jak zachránit život člověku se srdečním infarktem nebo mozkovou mrtvicí. Původní zacílení na studenty základních a středních škol, kterých je dnes již 10 tisíc, se rozšířilo také na seniory a širokou veřejnost. 

  Mozková mrtvice nebo srdeční infarkt během života postihne každého druhého z nás a ročně těmto onemocněním podlehne 15 milionů lidí. Moderní medicína dokáže mnoho úmrtí a následků odvrátit - léčba je ale závislá na včasné pomoci okolí a příjezdu pacienta do nemocnice. Většina lidí však neví, jaké jsou příznaky onemocnění, jak na ně správně reagovat, případně, jak se proti nim preventivně chránit.
  Číst víc

 • 02 prosinec 2019

  Světový den mozkové mrtvice očima naší ambasadorky

  Světový den cévní mozkové příhody s námi oslavilo přes 200 lidí V úterý, dne 29.10.2019, proběhl Světový den cévní mozkové příhody - CMP, který byl letos zaměřen na prevenci. Což je pro projekt HOBIT velká událost. Ve FN u sv. Anny v Brně tato akce nemohla zůstat bez povšimnutí. Tato akce se totiž v nemocnici konala již po šesté. Už od rána se nemocnice začala zaplňovat lidmi. V budově O1 se konala preventivní akce právě ku příležitosti Světového dne CMP. Na návštěvníky u nás čekalo celkem 8 jednotlivých stanovišť, jako je například měření hladiny cukru v krvi, zjištění krevní skupiny, nácvik správné dentální hygieny a spousta dalších. Všechna stanoviště byla spojena právě s CMP a to tak, že každé stanoviště představovalo jednotlivý rizikový faktor. Mohu říci, že se akce vyvedla, přišlo se na nás podívat něco přes 200 lidí.

  Největší zájem měli lidé právě o stánek stomatologické kliniky, kde se učili správnou metodu čištění chrupu, protože právě i špatné čištění zubů může způsobit mrtvici. Dále byl velký zájem o měření tlaku a cukru v krvi a v neposlední řadě se zájem projevil také o náš stánek HoBiT, kde jsme informovali o CMP, o její prevenci a rozpoznání - metodě FAST. Na ostatních stáncích, jako je třeba stánek nutričních terapeutek, kde se měřilo složení těla, se také stále střídalo dosti lidí. Samotná akce se velmi vyvedla a jsme rádi za tak hojnou účast. Mě samotnou dost překvapilo, že když jsem se lidí zeptala, co ví o mrtvičce, nebo jestli by věděli, jak ji rozpoznat, nikdo dlouho nepřemýšlel a řekl alespoň nějaké dva příznaky, spousta lidí si pamatovala celou metodu FAST a také jsme měli pár návštěvníků, kteří už třeba jednou mrtvičku prodělali. Bylo fajn tím nabrat nových poznatků a zkušeností. Po celé akci ještě čekala zájemce podrobnější přednáška o mrtvici s manažerkou projektu HoBiT, Hanou Maršálkovou.
  Číst víc

 • 25 listopad 2019

  Premiéra nového vzdělávacího filmu

  Žáci si mohou užít nový vzdělávací film!

  V pátek byl brněnským specialistům na výzkum a léčbu mozkové mrtvice oficiálně představen nový vzdělávací film projektu HOBIT. Štáb na snímku pracoval od podzimu 2018 do jara 2019 a film byl následně úspěšně otestován na školách. Oproti původnímu vzdělávacímu filmu se po jeho zhlédnutí zvýšily znalosti žáků o 20 %. Nový film je od září dostupný všem zapojeným školám při opakovaném testování.
  Číst víc

 • 31 říjen 2019

  Světový den cévní mozkové příhody přilákal bezmála 300 lidí

  Na preventivní akci přišlo tři sta zájemců

  Osvětový den u příležitosti Světového dne cévní mozkové příhody přilákal do prostor Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně bezmála tři stovky návštěvníků. Připravena pro ně byla stanoviště, kde si mohli nechat změřit tlak, krevní cukr, naučit se, jak správně pečovat o svůj chrup a zejména se dozvědět o nebezpečí cévní mozkové příhody.
  Číst víc

 • 21 říjen 2019

  Kája ve finále soutěže Žena roku 2019

  Naše bývalá pacientka a tvář Ambasadorského programu Kája Vařáková se díky vaší přízni probojovala až do finále soutěže Žena roku 2019!

   
  Číst víc

 • 17 říjen 2019

  Dva dny, díky kterým se nebojíme zareagovat a poskytnout první pomoc

  Dva dny, díky kterým se nebojíme zareagovat a poskytnout první pomoc Náš dvoudenní workshop s kurzem první pomoci se konal v hotelu Fontána u Brněnské přehrady. S naším skvělým ambasadorským týmem projektu HOBIT jsme se sešli v pátek 27. 9. 2019 a strávili jsme spolu skvělé dva dny plné zábavy a smíchu až do soboty 28. 9. 2019.

   
  Číst víc

 • 15 říjen 2019

  Světový den cévní mozkové příhody 2019

  Přijďte na preventivní akci a odneste si životně důležité informace! Již 6. rokem pořádá Cerebrovaskulární výzkumný tým FN u sv. Anny v čele s naším projektem HOBIT preventivní akci k příležitosti Světového dne cévní mozkové příhody. Chcete se dozvědět, jak předejít mrtvičce? Zajímá vás, v jaké kondici je vaše tělo a mozek? Navštivte nás 29. října a odneste si důležité informace, které vám a vašim blízkým mohou zachránit život! V 15 hodin vás navíc zveme na přednášku o mrtvici!

  Kdy: úterý 29. října
  Číst víc

 • 04 září 2019

  Ambasadorský program hledá nové posily!

  Ambasadorský program hledá nové posily! Se začátkem nového školního roku hledá ambasadorský program projektu HOBIT nové posily do týmu. Chodíš na základní školu nebo na gymnázium? Máš zájem stát se součástí prospěšného projektu a pomáhat ostatním? Chceš se seznámit s fajn kolektivem a získat jedinečné zkušenosti? Tak do 19. září vyplň přihlášku a staň se Ambasadorem projektu HOBIT!

  Ambasadorský program projektu HOBIT funguje od roku 2015 jako volnočasová aktivita dětí a mládeže, v rámci které dobrovolníci propagují zdravý životní styl a prevenci cévní mozkové příhody a infarktu myokardu, a to formou, která je jim nejbližší. Ať už se jedná o pomoc při organizaci HOBIT událostí, účast na osvětových akcích,PR aktivity, nebo mentoring pro školy, každý Ambasador si najde to svoje!
  Číst víc

 • 04 červenec 2019

  Podpořte naši bývalou pacientku a ambasadorku jako Ženu roku

  Podpořte tvář našeho ambasadorského programu v soutěži Žena roku Dejte hlas naši bývalé pacientce po mozkové mrtvici, která s námi již 3 roky spolupracuje na osvětě a prevenci tohoto onemocnění. Hlasovat můžete od 4. 7. do 14. 8. Káju najdete v sekci "POD 30" (2. odshora).

   
  Číst víc

 • 18 červen 2019

  Otestovali jsme nový vzdělávací film

  Otestovali jsme nový vzdělávací film

  Stále se snažíme, aby byl program HOBIT co nejefektivnější a také oblíbený u svých uživatelů. A tak jsme zareagovali na čím dál častější komentáře, že žáci ztrácí pozornost, když se v rámci opakovaného testování dívají podruhé na stejný vzdělávací film. Od podzimu 2018 proto filmový štáb pracoval na novém filmu pro školní e-learning. Ten jsme nyní úspěšně otestovali! Roli "pokusných králíků" převzaly děti ze ZŠ Tuháčkova a ZŠ Jasanová, kterým tímto ještě jednou velmi děkujeme.
  Číst víc

 • 17 červen 2019

  3. ročník FAST běhu prověřil, zda školáci obstojí při záchraně života

  Obstojí školáci při záchraně lidského života? To prověřil třetí ročník jedinečného závodu Již potřetí si mohli žáci druhého stupně základních škol a víceletých gymnázií ověřit, jakým způsobem by reagovali v případě setkání s mozkovým či srdečním infarktem. Unikátní zážitkový závod „FAST běh“ vyzkoušel žáky nejen v rychlosti, ale i ve vypjatých situacích, ve kterých jde o záchranu lidského života. Resuscitace, rozpoznání příznaků mozkové mrtvice nebo hovor s operátorem záchranné služby – to je jen malý příklad všech úkolů, které školáci během závodu museli splnit.

  Závod, při kterém se žák stává záchranářem
  Číst víc

 • 15 květen 2019

  Bojujeme proti mrtvici celý rok, dnes ale o trochu víc!

  Dnes je Den boje proti mozkové mrtvici!

  Mozková mrtvice je druhou nejčastější příčinou úmrtí na světě. Toto smutné umístění můžeme společně změnit, pokud budeme vědět, jak onemocnění správně a včas rozpoznat. Jeden z nejčastějších příznaků mrtvice je právě spadlý ústní koutek, který je i symbolem naší výzvy ACT FAST.
  Číst víc

 • 15 březen 2019

  Registrace na FAST běh 2019 spuštěna!

  Registrace na FAST běh 2019 spuštěna!

  Zveme vás 3. ročník jedinečného zážitkového závodu FAST běh, který se ukuteční 28. května, tentokrát v brněnském parku Anthropos. Žáci 6. - 9. tříd  změří síly nejen v běhu, ale především v dovednosti poskytování první pomoci v kritických situacích. A kdo zrovna nebude na závodní trati, užije si doprovodný sportovní program jako bodyzorbing, střelbu z luku nebo slack lines. Pro závodníky i doprovod také bude přichystané drobné občerstvení.
  Číst víc

 • 08 březen 2019

  První školy obdržely Certfikát programu HOBIT

  První školy obdržely Certfikát programu HOBIT

  Školy, které se aktivně účastní vzdělávacího programu HOBIT nyní odměňujeme osvědčením. To dokládá, že škola umožňuje svým žákům, aby se zábavnou a zároveň efektivní metodou naučili, jak reagovat v kritických situacíh, a dokázali pomoci člověku s mozkovou mrtvicí či srdečním infarktem.
  Číst víc

 • 12 únor 2019

  T-reporty otevírají prostor fantazii a kreativitě

  T-reporty otevírají prostor fantazii a kreativitě

  Již na 60 středoškoláků se za poslední rok a půl zúčastnilo našich T-exkurzí, které jim dávají nahlédnout do zákulisí nemocnice a konkrétně managementu léčby pacienta s cévní mozkovou příhodou. Než ale vyrazíme s účastníky do "terénu", vždy dostanou teoretický úvod, díky kterému pochopí, co to vůbec mrtvice je, jak vzniká a o jak závažné onemocnění se jedná.
  Číst víc

 • 13 prosinec 2018

  HOBIT+ přednášky jsou pro letošek za námi

  HOBIT+ přednášky jsou pro letošek za námi Téměř desítka přednášek a 250 proškolených účastníků, taková je bilance přednášek HOBIT+ 2018 pro seniory a veřejnost!

   
  Číst víc

 • 05 listopad 2018

  Světový den cévní mozkové příhody – 300 návštěvníků bylo skvělým překvapením

  Světový den cévní mozkové příhody – 300 návštěvníků bylo skvělým překvapením Jak předejít mrtvičce a zda je tělo a mozek v kondici si mohli návštěvníci nemocnice ověřit 29. října v rámci osvětové akce, kterou jsme při příležitosti Světového dne cévní mozkové příhody pořádali ve spolupráci s klinikami Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně. Akce se zúčastnilo 300 zájemců, což předčilo naše očekávání a vzbudili jsme také mediální ohlas.


  Číst víc

 • 24 říjen 2018

  Světový den cévní mozkové příhody již v pondělí 29. října

  I letos HOBIT společně s několika klinikami Fakultní nemocnice u sv. Anny organizuje preventivní akci, na které načerpáte informace a otestujete si zdravotní stav

  Srdečně vás zveme na již 5. ročník preventivní akce ku příležitosti Světového dne cévní mozkové příhody, která se uskuteční v pondělí 29. října. Od 8 do 14 hodin se Foyer budovy O1 (u kavárny) zaplní hned 8 různých stanovišti, na kterých načerpáte bohaté informace týkající se primární prevence a především to, jak správně rozpoznat příznaky mozkové mrtvice a jak na ně reagovat. Také si zdarma budete moci nechat změřit hned několik hodnot, které představují rizikové faktory pro vznik mrtvice. Každé stanoviště vám navíc ochotně poskytne poradenství pro daný rizikový faktor.
  Číst víc

 • 27 září 2018

  Máme za sebou první podzimní přednášky o mrtivici

  Máme za sebou první podzimní přednášky o mrtivici   Přihlásit se na přednášku První podzimní přednášky "HOBIT+" o mozkové mrtvici a srdečním infarktu si vyslechli občané Medlánek a Řečkovic a o pár dní později klineti projektu Pečujdoma.cz. Všem účastníkům děkujeme za příjemnou atmosféru!   Další přednášky pro veřejnost nás čekají již 9. října a poté 7. listopadu, tak nezapomeňte doporučit, či se sami přihlásit :)   Událost na Facebooku: https://www.facebook.com/events/332702410637257/    
 • 17 září 2018

  FAST běh přesunut na květen

  FAST běh přesouváme na květen!

  3. ročník zážitkového závodu FAST běh se přesouvá na standardní termín na konci května. Důvodem byl nízký počet družstev přihlášených na 21. září. S předstihem vás budeme informovat a těšíme se s vámi na viděnou v příštím roce :)
  Číst víc

 • 05 září 2018

  Nenechte si utéct letošní FAST běh!

  Nenechte si utéct FAST běh 2018!

  Již 3. ročník oblíbeného zážitkového závodu FAST běh se uskuteční již 21. září v brněnském parku Lužánky. Žáci 6. - 9. tříd (prima-kvarta) se tak můžou těšit na trasu plnou úkolů, díky kterým si ověří, zda by zvládli zachránit lidský život. A i mimo trať bude spousta zábavy! Závodníci se zabaví bodyzorbingem, lanovými překážkami, střelbou z luku, či prohlídkou vozu Záchranné zdravotnické služby.
  Číst víc

 • 24 červenec 2018

  T-reporty z červnové T-exkurze Příběh mrtvice!

  T-reporty k letní exkurzi "Příběh mrtvice aneb staň se na den lékařem"

  Dne 8.6.,mě potkalo to štěstí.Nezůstanu dneska doma,protože T-exkurze volá.
  Číst víc

 • 21 červen 2018

  HOBIT+ na Veletrhu pro-rodinných a seniorských organizací

  HOBIT+ na Veletrhu pro-rodinných a seniorských organizací

  V úterý 12. června jsme se zúčastnili Veletrhu pro-rodinných a seniorských organizací, na kterém se nám podařilo proškolit velkou spoustu návštěvníků v oblasti mozkové mrtvice, informovat je o našem proramu HOBIT a o přednáškách pro seniory. Akce se uskutečnila na Moravském náměstí v Brně a po celý den zde zájemci mohli čerpat informace o sdruženích a akcích, které se věnují jak seniorům, tak i malým dětem.
  Číst víc

 • 17 květen 2018

  Smajlíkový pochod navzdory počasí oslovil veřejnost i média

  Smajlíkový pochod navzdory počasí oslovil veřejnost i média

  V úterý 15. května náš tým ku příležitosti Dne boje proti mozkové mrtvici uspořádal historicky první "Smajlíkový pochod proti mozkové mrtvici". I přes nepřízeň počasí vyrazila naše 25členná skupina v 11 hodin na 4 kilometry dlouhou trasu vedoucí centrem města.
  Číst víc

 • 02 květen 2018

  "Smajlíkový pochod" a interaktivní přednáška ke Dni boje proti CMP

  Pochodem a přednáškou proti mozkové mrtvici 15. května si každoročně připomínáme Den boje proti mozkové mrtvici. Mrtvice je 2. nejčastější příčina úmrtí, nejčastější příčina trvalé invalidity a ročně v Česku postihne 25 000 osob. Efektivní léčba přitom existuje a první pomoc zvládne i dítě. Proto jsme pro vás letos připravili skvělý program, díky kterému se i vy můžete naučit, jak na tento akutní stav zareagovat.

  Dopoledne se můžete připojit ke "Smajlíkovému pochodu proti mozkové mrtvici". Průvod odstartuje v 11 hodin u vchodu Leitnerova Fakultní nemocnice u sv. Anny. Během 2 hodin projdeme centrem města a náš tým bude kolemjdoucí informovat o mrtvici a především správné reakci na její příznaky. Neváhejte se pochodu zúčastnit i vy! I chůze je prevencí proti onemocněním cév! :)
  Číst víc

 • 16 duben 2018

  Prožijte Příběh mrtvice

  Ode dneška až do 11. května se středoškoláci mohou přihlašovat na letní T-Exkurze, které se uskuteční v červnu. Naše exkurze, která loni sklidila úžasnou zpětnou vazbu od účastníků, nese název "Příběh mrtivce aneb staň se na den lékařem". Veškeré další informace čtěte zde nebo přímo na stránkách pořadatele JCMM.
  Číst víc

 • 05 duben 2018

  SOČka s HOBITem

  SOČka s HOBITem

  Studuješ na střední škole nebo gymplu a chystáš se psát Středoškolskou odbornou činnost? Vyber si naše téma a staň se součástí týmu programu HOBIT.
  Číst víc

 • 13 březen 2018

  Odstartoval Světový týden mozku! Dopřejte tomuto jedinečnému orgánu zvýšenou pozornost

  Odstartoval Světový týden mozku! Dopřejte tomuto jedinečnému orgánu zvýšenou pozornost

   
  Číst víc

 • 26 únor 2018

  Dnes se spustila Polívková smršť!

    Ochutnejte první polévku na světě, která léčí mrtvici

   
  Číst víc

 • 05 únor 2018

  Zpětná vazba k e-learningu pro veřejnost

  Zpětná vazba k e-learningu pro veřejnost

  Potýkali jste se během e-learningu pro veřejnost s nějakých technickým zádrhelem? Neváhejte nás o něm informovat skrze Hodnotící dotazník. Budeme velmi rádi za vaši zpětnou vazbu, díky které budeme moci e-learning vypilovat k dokonalosti! :-)
  Číst víc

 • 29 leden 2018

  Už vím, co je to mrtvice aneb reportáž z naší T-exkurze

  "T-reporty" o exkurzi Příběh mrtvice aneb staň se na den lékařem

   
  Číst víc

 • 25 leden 2018

  E-learning pro veřejnost spuštěn, zapojte se i Vy!

    Chcete si ověřit svoji znalost mozkové mrtvice a srdečního infarktu? Zajímá Vás, zda byste dokázali zachránit lidský život? Zkuste si náš E-LEARNING sestavený z jedinečných simulačních scének a získejte životně důležité informace.

   
  Číst víc

 • 15 prosinec 2017

  Program HOBIT živě na ČT1

    O Programu HOBIT a mozkové mrtvici živě na ČT1

  15. prosince byla hostem ranního Studia 6 manažerka programu HOBIT Hana Pokorná a účastnice vzdělávací přednášky pro seniory HOBIT+, paní Jarmila Němcová. Rozhovor se týkal nejen programu HOBIT, ale i příznaků mozkové mrtvice a srdečního infarktu. 
  Číst víc

 • 23 říjen 2017

  Preventivní den pro veřejnost se blíží

    Preventivní den pro veřejnost se blíží!

  Osvětová akce k příležitosti Světového dne cévní mozkové příhody proběhne již v pondělí 30. října, tentokrát v OC Letmo, v Brně. Akci pořádaná Cerebrovaskulární výzkumný tým ICRC a program HOBIT ve spolupráci s organizací Loono. Od 10:00 do 19:00 budeme návštěvníky Letma učit, jak rozpoznat mrtvici a jak na ni správně reagovat. Těšit se můžete na zajímavou plakátovou expozici, balónky a odznáčky pro děti a také měření tlaku zdarma.
  Číst víc

 • 05 říjen 2017

  HOBIT míří do Plzně na akci ZZS Kids save lives

  HOBIT míří do Plzně na akci Kids save lives

  V rámci Evropského dne záchrany života se s ambasadory vydáme na akci s názvem Kids save lives, pořádanou plzeňskou záchrannou službou. Zatímco plzenští záchranaři dětem vysvětlí správnou techniku resuscitace, my školákům přiblížíme, co je to mozková mrtvice a jak na ni reagovat. Od 14 do 16 hodin pak bude akce přístupná veřejnosti. 
  Číst víc

 • 05 říjen 2017

  Konference Život ve zdraví 2017

  Odbornou veřejnost jsme seznámili s projektem HOBIT+

  Ve dnech 7. - 8. 9. 2017 se zástupci našeho týmu aktivně zúčastnili konference Život ve zdraví, kterou pořádala Pedagogická fakulta Masarykovy univerzity v Brně. Účastníkům z oblasti pedagogiky i zdravotnictví jsme tak měli možnost poprvé představit projekt HOBIT+ věnovaný studentům brněnských univerzit 3. věku. Nechyběla ani přednáška o nové platformě programu HOBIT pro školáky.  Věříme, že se nám díky získaným kontaktům podaří navázat nové zajímavé spolupráce.
  Číst víc

 • 25 září 2017

  Naše ambasadorky proškolily v rámci projektu Stayin Alive 230 spolužáků

  HOBIT podpořil projekt Stayin Alive zaměřený na vzdělávání studentů o mozkové mrtvici Proti nedostatečné informovanosti o cévní mozkové příhodě, která patří mezi nejčastější příčiny úmrtí u nás i ve světě, se rozhodly bojovat čtyři studentky z Brna. V rámci projektu Stayin Alive na konci září uspořádaly osvětovou akci, na které své vrstevníky učily rozpoznat hlavní příznaky mrtvice, ale také jak na ně správně reagovat. Projekt mohl vzniknout díky podpoře programu Nadace O2 SmartUp a vzdělávacímu projektu HOBIT vedeným Cerebrovaskulárním výzkumným týmem FNUSA-ICRC.

  Projekt Stayin Alive se zaměřil na vzdělávání studentů o první pomoci při cévních onemocněních – tj. mozková mrtvice a srdeční infarkt. Součástí osvětové akce, která se uskutečnila 22. září na Slovanském náměstí v Brně, připravily organizátorky pro své spolužáky několik stanovišť. Na nich studenty čekala praktická výuka první pomoci a informace o tom, jak nemocem předejít. V rámci akce se mohli studenti seznámit i s prací záchranářů, zažít simulovaný hovor na linku první pomoci a díky věrohodné simulaci na vlastní kůži pocítit příznaky cévní mozkové příhody. Organizátorky projektu, které dlouhodobě působí jako „ambasadorky“ programu HOBIT, díky své iniciativě proškolily 230 spolužáků z gymnázia Slovanské náměstí.
  Číst víc

 • 06 září 2017

  Po dvouměsíčním odpočinku zase do práce!

  Po dvouměsíčním odpočinku zase do práce! HOBITí školní rok 2017/18 nás 16 ambasadorů zahájilo ve Fakultní nemocnici u sv. Anny workshopem. Dosud se takových setkání uskutečnilo už 6. Na každém jsme se přiučili a zažili něco nového. Ani tentokrát tomu nebylo jinak.

  Se začátkem 14. hodiny byl zahájen náš prázdninový workshop. Poté, co nás manažerka celého programu, Hanka Pokorná, přivítala, nastoupily ambasadorky Anička, Marija a Bětka s prezentací o jejich připravovaném projektu Stayin Alive. Ten nejenže přiblíží studentům na příklad to, jak se cítí pacient po prodělání mozkové mrtvice, ale také jim poradí, jak zachránit kamaráda nebo příbuzného, když jej stihne mrtvice nebo srdeční infarkt.
  Číst víc

 • 28 červenec 2017

  Hobit se dostal i na skautský tábor!

  HOBIT se dostal i na skautský tábor!

  28. 7. 2017
  Číst víc

 • 18 červenec 2017

  Nabídka pro mezinárodní a anglické ZŠ

  Žákům 4. a 5. tříd, kteří navštěvují mezinárodní či anglické základní školy, nabízíme na zkoušku vzdělávací program Hip Hop Stroke, který je zaměřený na výuku mozkové příhody a zdravé stravy.

  Hip Hop Stroke byl vytvořen týmem prof. Olajide Williamse z Columbia University Medical Center, se kterým dlouhodobě spolupracujeme na metodice výukových programů. Stejně jako HOBIT probíhá online - je tedy potřeba počítačová učebna a internetové připojení. Program se skládá se ze 3 modolů (každý cca 20 minut) - je možné si projít libovolný počet.
  Číst víc

 • 17 červenec 2017

  Víme, jak na mrtvici. Do Brna se jiní jezdí školit

  V pátek 14. 7. 2017 vyšel v Mladé frontě DNES zajímavý rozhovor o cévní mozkové příhodě s garantem našemu programum, doc. Robertem Mikulíkem. Přečtěte si zajímavosti a aktuálních trendech v léčbě a jak si Česká republika stojí v porovnání se zahraničním.

   Článek na iDNES zde: http://brno.idnes.cz/rozhovor-o-mrtvici-neurolog-mikulik-dsp-/brno-zpravy.aspx?c=A170714_2338635_brno-zpravy_vh
  Číst víc

 • 30 červen 2017

  Program HOBIT jako vzor pro evropské země

  Program HOBIT jako vzor pro evropské země

  Na historicky prvním EU Stroke Summitu pořádaném Evropským Parlamentem a organizací SAFE (Stroke Alliance for Europe), byl slavnostně vydán report vypracovaný King´s College London. Report s názvem The Burden of Stroke in Europe na 130 stránkách podrobně mapuje úroveň péče o pacienty postižené CMP napříč Evropou a predikuje její vývoj. Za příklad preventivních programů je zde uveden program HOBIT. Jsme velmi hrdí, že jsme součástí takto významného dokumentu.
  Číst víc

 • 28 červen 2017

  Zapojte se zábavné letní soutěže! Přispějete k povědomí o mrtvici.

  Chystáte se na dovolenou či výlet po Česku nebo do zahraničí? Chcete si prázdniny zpestřit netradičním zážitkem, stát se součástí smysluplné kampaně a ještě soutěžit o pěkné ceny? Pak se zapojte do naší letní soutěže #ACT FAST! Jak na to?

  Stačí se vyfotit s naším balónkem (nebo jen balónek samotný) na nějakém zajímavém, známém nebo vašem oblíbeném místě a fotku nám kdykoliv v průběhu prázdnin poslat přes Facebook nebo na mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Při zaslání nezapomeňte uvést svoje jméno, místo, kde byla fotka pořízena, popřípadě další zajímavé informace. Všechny fotky budou uveřejněny na FacebookuInstagramu projektu HOBIT a po skončení soutěže i na webu.
  Číst víc

 • 21 červen 2017

  Postřeh z konference ESOC

  Postřeh z konference ESOC

  Ve dnech 16. - 18. května se v Praze konala mezinárodní konference ESOC s více než 4000 účastníky. Na její organizaci se aktivně podíleli i členové našeho NEURO týmu, doc. Mikulík a Ing. Svobodová. My jsme samozřejmě nechyběli s HOBITem a dalšími našimi projekty, o kterých jsme informovali na reprezentačním stánku Czech Stroke Society.
  Číst víc

 • 13 červen 2017

  Cévní mozková příhoda v časopise Rodinka

  Cévní mozková příhoda v časopise Rodinka

  13. 6. 2017
  Číst víc

 • 09 červen 2017

  Garant programu HOBIT získal prestižní ocenění

  Garant programu HOBIT získal prestižní ocenění

  Robert Mikulík, vedoucí Komplexního cerebrovaskulárního centra FN u sv. Anny v Brně a vedoucí Cerebrovaskulárního výzkumného týmu FNUSA-ICRC byl během konání European Stroke Organisation Conference oceněn za svůj přínos v oblasti péče o pacienty s cévní mozkovou příhodou cenou “Spirit of Excellence”. Cenu získal za své dlouholeté a úspěšné aktivity v oblasti organizace péče o cévní mozkové příhody a jejich léčby na národní i mezinárodní úrovni. Celý článek otišněný v Parlamentních listech zde.
  Číst víc

 • 07 červen 2017

  Vzdělávací kurz SmartUp

  Vzdělávací kurz SmartUp

  7. 6. 2017
  Číst víc

 • 07 červen 2017

  Už víme, jak zachraňovat při CMP a infarktu!

  Už víme, jak zachraňovat při CMP a infarktu!

  31. 5. 2017
  Číst víc

 • 26 květen 2017

  Zkuste si rozstřelový úkol FAST běhu 2017!

  Zjistěte, jestli byste rozstřelový úkol letošního FAST běhu zvládli lépe, než závodníci! Řešení i s vysvětlení najdete dole pod otázkami.

  1. Vaše spolužačka Terka se při letním grilování nešikovně opřela o gril a popálila si nohu. Místo je zarudlé a bolestivé – jak jí pomůžete?
  Číst víc

 • 26 květen 2017

  FAST běh 2017 pod drobnohledem + FOTKY

  Unikátní závod již podruhé prověřil nejen rychlost, ale i reakci dětí na mozkový a srdeční infarkt Jak správně provádět resuscitaci, mluvit s operátorem záchranné služby nebo jak reagovat na příznaky mozkové mrtvice – to vše museli zvládnout školáci, kteří se zúčastnili letošního zážitkového závodu „FAST běh“. Ten již podruhé uspořádal vzdělávací projekt HOBIT Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně.

  Jedinečný závod s heslem „Staň se na den záchranářem“
  Číst víc

 • 25 květen 2017

  FAST běh 2017 zná své vítěze!

  Druhý ročník zážitkového závodu FAST běh zná své vítěze! Stalo se jimi pánské trio ze ZŠ Mokrá ve složení Leon Defer, David Filouš a Martin Mikulášek. Konkurence přitom byla velká.

  Do letošního FAST běhu projektu HOBIT se zapojilo celkem 14 družstev z 6 jihomoravských škol. Žáci museli na trati, která vedla brněnským parkem Lužánky, zvládnout 4 stanoviště. Ta prověřila jejich praktické znalosti první pomoci při srdečním a mozkovém infarktu, teoretické vědomosti a v neposlední řadě, kolik toho účastníci vědí o zdravé stravě. Kromě toho, co mají žáci v hlavě šlo ale i o rychlé nohy!
  Číst víc

 • 04 květen 2017

  Doprovodný program FAST běhu odtajněn!

  Zážitkový závod FAST běh je jedinečný již sám o sobě. Abychom vám ho ale ještě zpříjemnili, podařilo se nám dát dohromady skvělý doprovodný program, který si jistě užijí všichni zúčastnění!

   
  Číst víc

 • 26 duben 2017

  Nenechte si utéct 2. ročník FAST běhu!

  Druhý ročník FAST běhu je tady! Zapojte se také vy. FAST běh je zážitková sportovní událost pro žáky ZŠ a víceletých gymnázií, která se uskuteční 25. května 2017 v brněnském parku Lužánky. Závod prověří nejen rychlost, ale i znalosti žáků o mozkové mrtvici a srdečním infarktu.   "Zapoj se a staň se na den záchranářem!" REGISTROVAT SE NA FAST BĚH FACEBOOKOVÁ UDÁLOST      

   
  Číst víc

 • 26 duben 2017

  Již 25 škol testuje na nové platformě

  Již 25 škol testuje na nové platformě

   
  Číst víc

 • 11 březen 2017

  Evropský den mozku

  Evropský den mozku je prvním dnem oslav světového týdne mozku... Věděli jste tyhle zajímavosti o tomto fascinujícím orgánu?
  Číst víc

 • 06 březen 2017

  Osvěta o CMP na ZŠ Velké Němčice

  Osvěta o CMP na ZŠ Velké Němčice

  6. 3. 2017
  Číst víc

 • 22 únor 2017

  Polévková smršť

  Celý tento týden probíhá v Praze akce s názvem Polévková smršť, která pomáhá pacientům po cévní mozkové příhodě. Kupte si polévku - jednak si pochutnáte a také přispějete lidem po CMP! Akci organizuje naše spřátelená organizace ERGO Aktiv. Více zde: https://www.novinky.cz/zena/zdravi/429822-polevkova-smrst-pomaha-lidem-po-cevnich-a-mozkovych-prihodach.html
  Číst víc

 • 06 únor 2017

  Platforma 2.0 spuštěna!

  Je to tu! Nová verze edukační platformy oficiálně spuštěna. S potěšením Vám představujeme novou, vylepšenou, verzi vzdělávací platformy projektu HOBIT, do které se můžete jednoduše a zcela zdarma zapojit. Platforma představuje inovativní, efektivní a zábavný způsob vzdělávání žáků na téma mozkového a srdečního infarktu. Na změnách jsme pracovali více jak rok a tak doufáme, že výsledek potěší všechny pedagogy a žáky, kteří se s námi budou vzdělávat. Jak se platforma změnila a proč?

  Po důkladné analýze výsledků z pilotního testování, které proběhlo v letech 2014/2015, jsme provedli následující změny:
  Číst víc

 • 23 leden 2017

  Co se dělo na novoročním ambasadorském workshopu?

  Reportážní příspěvek o hobitím workshopu, který se uskutečnil 13. ledna, pro vás připravila ambasadorka Marija. Příspěvek i fotky si můžete prohlédnout zde...Na začátku nového roku 2017 se konal workshop projektu HOBIT. V prvé řadě jsme se dozvěděli co nás v tento rok čeká, např. velké akce jako je...

 • 21 leden 2017

  Novoroční workshop očima ambasadorů

  Novoroční ambasadorský workshop

  22. 1. 2017
  Číst víc

 • 25 říjen 2016

  World Stroke Day 2016

  4,5 HODINY - ROZDÍL MEZI ŽIVOTEM A SMRTÍ

  Přijďte se naučit jak zareagovat na příznaky mozkové mrtvice a zachránit tak lidský život! Poprvé také představíme naši zbrusu novou příručku o CMP pro pacienty. Akce v rámci World Stroke Campaign proběhne již tento čtvrtek! Od 13 do 17 hod. se na vás budeme těšit v KJM na Kobližné 4 v Brně.
  Číst víc

 • 15 září 2016

  Všechny zájemce o program HOBIT zveme na workshop

  Vážení pedagogové, milí zájemci o program HOBIT, srdečně Vás zveme na workshop, který vám přiblíží závažnost mozkového a srdečního infarktu a vzápětí odpoví na otázku, jak děsivým statiskám předejít. Během setkání Vám prozradíme, jak se jednoduše do programu zapojit a přivést ho k životu právě na Vaší škole, či instituci. Neváhejte a přijďte se dozvědět, jak díky programu HOBIT děti efektivně a zábavně naučit první pomoc při mozkovém a srdečním infarktu.
  Číst víc

 • 14 červenec 2016

  Zapojte se do letní soutěže a přispějte jednoduše k boji proti mozkové mrtvici!

  Chystáte se na dovolenou či výlet po Česku nebo do zahraničí? Chcete si prázdniny zpestřit netradičním zážitkem, stát se součástí smysluplné kampaně a ještě soutěžit o pěkné ceny? Pak se zapojte do naší letní soutěže #ACT FAST! Jak na to?

  Stačí se vyfotit s naším balónkem (nebo jen balónek samotný) na nějakém zajímavém, známém nebo vašem oblíbeném místě a fotku nám do 4. září přes Facebook nebo na mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Počet balónků je omezen, proto nás neváhejte kontaktovat ještě dnes. Fotku pak můžete dodat kdykoliv v průběhu prázdnin - nezapomeňte však připsat svoje jméno, místo, kde byla pořízena, popřípadě další zajímavé informace. Všechny fotky budou uveřejněny na FacebookuInstagramu projektu HOBIT a po skončení soutěže i na webu.
  Číst víc

 • 12 červenec 2016

  Co má společného Batman, Odysseus a James Bond? Zjistíte v našem novém videu!

   Podívejte se na naše nové video plné hrdinů!

 • 30 červen 2016

  Právě vyšlo letní číslo Svatoanenských listů plné HOBITa

  Právě vyšlo letní číslo Svatoanenských listů, které velkou část věnuje projektu HOBIT, jeho aktivitám a práci celého Cerebrovaskulárního týmu FNUSA-ICRC.
  Číst víc

 • 19 červen 2016

  Výsledek zápasu HC Kometa VS Svatoanenská liga

  Benefiční fotbalový zápas, který se uskutečnil 7. června na jundrovském hřišti, skončil 5:11 pro lékaře sv. Anny. Ačkoliv hráči HC Kometa nad Svatoanenskou ligou vyhráli, nikdo nesmutněl a slunečný den si všichni užili. Našim ambasadorů se navíc podařilo proškolit desítky hokejových a fotbalových fanoušků o cévní mozkové příhodě a dětem rozdat balónky a odznáčky s naším smajlíkem se skleslým koutkem. Navíc jsme měli tu čest celý zápas zahájit slavnostním výkopem.
  Číst víc

 • 19 červen 2016

  Při FAST běhu brněnským parkem Lužánky si školáci vyzkoušeli, jak zachránit lidský život

  Jak rozpoznat příznaky cévní mozkové příhody (CMP) a srdečního infarktu a poskytnout postiženému pomoc, připomněl školákům historicky první ročník FAST běhu projektu HOBIT. Závodu, který se konal 18. května v parku Lužánky, se zúčastnilo celkem 21 čtyřčlenných týmů z 11 škol Jihomoravského kraje – na soutěžní dráhu tak vyběhlo 84 závodníků.

  Smyslem závodu je rozšířit povědomí o tom, jak zachránit postiženého cévní mozkovou příhodou nebo srdečním infarktem. Účastníci tak měli za úkol spojit běžeckou rychlost, své znalosti o cévní mozkové příhodě i poskytování první pomoci, a hlavně praktické dovednosti – jak použít AED (automatický externí defibrilátor), rozpoznat příznaky CMP nebo komunikovat s operátorem záchranné služby. A proč „FAST“ běh? FAST je zkratka, která obsahuje hlavní příznaky CMP a vybízí k akci „zavolat 155“.
  Číst víc

 • 19 červen 2016

  Den boje proti cévní mozkové příhodě: osvětová kampaň, která Vám může zachránit život

  Dne 17. května se desítky pacientů, návštěvníků i zaměstnanců Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně účastnily osvětové akce, pořádané při příležitosti Dne boje proti cévní mozkové příhodě.

  Většina lidí neví, jak příznaky cévní mozkové příhody (dále jen CMP) rozpoznat, jak na ně reagovat, případně jak se proti tomuto onemocnění preventivně chránit. Lidé, kteří neznají příznaky CMP, mohou váhat se zavoláním zdravotnické záchranné služby. Přitom u CMP se hraje o čas. Takzvané terapeutické okno, tedy časový úsek od vzniku příhody, během kterého se ještě části pacientů dá pomoci, je dlouhý zhruba čtyři až šest hodin. Poté šance na vyléčení prudce klesá. „Jedinou správnou reakcí na příznaky CMP je volat bezodkladně rychlou záchrannou službu 155,“ zdůrazňuje neurolog doc. Robert Mikulík, který celou osvětovou akci zaštítil.
  Číst víc

 • 06 červen 2016

  Jak jsme si užily Den boje proti CMP

  Jak jsme si užily Den boje proti CMP

  5. 6. 2016
  Číst víc

 • 06 červen 2016

  Report z FAST běhu dvakrát jinak

  Report z FAST běhu dvakrát jinak

  6. 6. 2016
  Číst víc

 • 06 červen 2016

  Benefiční fotbalové utkání HC Komety Brno a Svatoaneské ligy

  Již zítra od 17:00 se na fotbalovém hřišti uskuteční Benefiční fotbalové utkání HC Komety Brno a Svatoaneské ligy. Přijďte s námi strávit příjemné odpoledne, dozvědět se zajímavé informace a především přispět na dobrou věc. HOBIT stánek s letáčky, balónky a odznáčky tu pro Vás bude připravený :)
  Číst víc

 • 19 květen 2016

  HOBIT – setkání s doktorem Williamsem

  HOBIT - vzpomínka na setkání s doktorem Williamsem

  19. 5. 2016
  Číst víc

 • 19 květen 2016

  FAST běh ovládli žáci z Biskupského gymnzázia v Brně

  Při FAST běhu Lužánkami zkoušeli školáci jak zachránit lidský život Jak včas rozpoznat příznaky cévní mozkové příhody (CMP) i srdečního infarktu a umět zasáhnout, připomněl školákům historicky první ročník FAST běhu projektu HOBIT. Závod, který se konal 18. května v parku Lužánky, ovládli žáci Biskupského gymnázia v Brně, kteří obsadili první dvě místa. Do FAST běhu se přihlásilo celkem 21 týmů z 11 škol Jihomoravského kraje, na soutěžní dráhu tak vyběhlo 84 dětí.

  Na první příčku se s celkovým skóre 83,5 bodů z celkových 100, vyšvihlo družstvo Fredky ve složení Ondřej Brdečko, Tomáš Sedláček, Marek Duchaň a Ondřej Šípek. V těsném závěsu na druhém místě skončily Berušky Lucie Burešová, Anežka Zichová, Eliška Halouzková a Karolína Blahová taktéž z Biskupského gymnázia v Brně. 3. místo pak vybojovaly Drtičky žeber Marie Bartáková, Veronika Menclerová, Anna Neuerová a Šárka Syrovátková ze ZŠ Mokrá. Všem ještě jednou moc gratulujeme!
  Číst víc

 • 15 květen 2016

  Den boje proti CMP již toto úterý!

  Již tradiční akce, kterou naše nemocnice pořádá dvakrát do roka, se tentokrát uskuteční ve spolupráci s kampaní Čas je mozek, a to v úterý 17. května. Díky tomu se návštěvníci mohou těšit nejen na naši nevšední plakátovou expozici a měření krevního tlaku, ale i na nutriční poradnu. Veškerá vyšetření i s odborným výkladem jsou zdarma. Kromě toho budou pro děti opět připraveny balónky a odznáčky.
  Číst víc

 • 08 duben 2016

  Zapojte se do FAST běhu právě teď!

  FAST běh je zážitková sportovní událost pro žáky ZŠ a víceletých gymnázií, která se uskuteční 18. 5. 2016 v brněnském parku Lužánky. Závod prověří nejen rychlost, ale i znalosti žáků o cévní mozkové příhodě a infarktu myokardu.  Pravidla závodu: do FAST běhu se mohou přihlásit žáci 7., 8. a 9. tříd (sekunda, tercie, kvarta) každý tým musí být sestaven ze 4 žáků žáci jednoho týmu mohou být z různých ročníků každá škola může přihlásit maximálně 3 soutěžní týmy (12 žáků) žáci si vymyslí název svého družstva, pod kterým budou soutěžit registrace v den konání bude v lužáneckém parku zahájena v 9:30, start závodu v 10:00, konec ve 14:00   Registrace: žáky musí registrovat učitel, nebo se žáci registrují sami se souhlasem odpovědného učitele registrace je možná do 7. května, nebo do naplnění kapacity týmy se musí registrovat přes registrační formulář

  PŘIHLÁSIT SE NA FAST BĚH FACEBOOKOVÁ UDÁLOST BĚHU
  Číst víc

 • 07 duben 2016

  1. Mezinárodní HOBIT workshop je úspěšně za námi

  Dvoudenní mezinárodní workshop s názvem HOBIT meets Hip Hip Stroke, který se konal 5. a 6. dubna v ICRC, je úspěšně za námi. Se zástupci New Yorku, Estonska, Itálie a Makedonie jsme diskutovali o možnostech rozšíření projektu HOBIT o další prvky a jeho implementaci za hranice České republiky.

  V úterý tým projektu HOBIT vedl jednání s Prof. Olajide Williamsem, autorem programu Hip Hop Stroke, který učí děti o příznacích mozkové mrtvice pomocí hip hopových písniček. Propojení obou projektů by určitě znamenalo vzájemné kulturní obohacení a také vylepšení vzdělávacího modelu. Prof. Williamse velmi zaujaly naše simulační scénky, které by rád použil při výuce amerických dětí. Prvním krokem však bude podání společného grantu a získání peněz, které by spojení aktivit programů podpořily.
  Číst víc

 • 31 březen 2016

  Pozvánka na přednášku Prof. Williamse

  Pozvánka na "hip-hopovou" přednášku Prof. Williamse z New Yorku  

  Jménem prof. Milana Brázdila, přednosty I. NK, a doc. Roberta Mikulíka, vedoucího komplexního cerebrovaskulárního centra,
  Číst víc

 • 08 březen 2016

  Workshop HOBIT meets Hip Hop Stroke

  Čeká nás spolupráce s New Yorkem i východní Evropou Začátkem dubna (5. - 6. 4. 2016) nás v Brně navštíví Dr. Williams z New Yorku, autor programu Hip Hop Stroke a zástupci východních evropských zemí. Cílem workshopu s názvem HOBIT meets Hip Hop Stroke bude rozšíření projektu HOBIT a vytvoření společného projektu s americkými kolegy.

  Hip Hop Stroke je subprogramem platformy Hip Hop Public Health, kterou Dr. Williams spolu s kolegy založil před více než 10 lety. Hip Hop Stroke je vzdělávací program, který dětem 4.- 6. tříd ZŠ předává informace o mozkové mrtvici, a to prostřednictvím hip hopových písníček, komisků a interaktivních činností. Jak spojit HOBITa a Hip Hop Stroke do jednoho univerzálně použitelného programu bude předmětem workshopu. Dalším důležitým bodem bude implementace stávající podoby HOBITa do východních zemí, které jsou členy organizace ESO-EAST (European Stroke Organization).
  Číst víc

 • 06 březen 2016

  Projekt HOBIT opět v médiích!

  Projekt HOBIT opět v médiích!

  Tentokrát nás v rozhovoru pro Lidové noviny ocenil neurolog Aleš Tomek, autor kampaně Čas je mozek. Celý článek ze 17. 2. 2016 si můžete přečíct zde:
  Číst víc

 • 24 prosinec 2015

  Přání krásných Vánoc

  Krásné prožití vánočních svátků a úspěšný rok 2016 Vám přeje tým projektu HOBIT.
  Číst víc

 • 16 prosinec 2015

  Den otevřených dveří ICRC aneb Jak to dopadlo?

  Ve středu 2. 12. proběhl na našem pracovišti Den otevřených dveří, kde jsme prezentovali i projekt HOBIT. Náš tým pro návštěvníky připravil interaktivní místnost s vědomostní soutěží, fotokoutkem a kurzem resuscitace. Zhruba 30 zvědavců pak navštílo naši přednášku o cévní mozkové příhodě, která vyústila v zajímavou diskusi. Akci spoluorganizovaly ambasadorky Anička Kučerová, Stella Svobodová, Verča Pilková a Terka Šlesingerová, která se zároveň ujala focení.
  Číst víc

 • 24 listopad 2015

  Den otevřených dveří ICRC

  Srdečně Vás zveme na Den otevřených dveří ICRC, který se uskuteční 2. 12. 2015 od 16 do 18:30. Můžete se těšit na zajímavou expozici projektu HOBIT, na jejíž přípravě se podílí i naši Ambasadoři. Kromě programu HOBIT budete moci nahlédnout do spánkových laboratoří, poslechnout si zajímavou přednášku o CMP, naučit se resuscitovat a dozvíte se více o projektu Kardiovize 2030.
  Číst víc

 • 12 listopad 2015

  Světový den diabetu

  Již tento víkend se vám projekt HOBIT a problematika cévní mozkové příhody připomene v rámci Světového dne diabtu. Cukrovka (diabetes) je totiž významným rizikovým faktorem pro vznik mrtvice - kromě toho člověka ohrožuje na zdraví i mnoha dalšími způsoby.
  Číst víc

 • 26 říjen 2015

  Světový den cévní mozkové příhody je za dveřmi!

  Již tradičně jsme pro vás v rámci Světového dne cévní mozkové příhody (World Stroke Day) přichystali dvoudenní akci, která má za cíl zvýšit povědomí od tomto závažném onemocnění.

  Tento čtvrtek 29. 10. nás můžete navštívit v Knihovně Jiřího Mahena na Kobližné 4 v Brně, kde pro vás od 13 do 17 h bude připravená expozice s výkladem a možnost nechat se změřit krevní tlak - jeden z nejrizikovějších faktorů vzniku CMP. V 16:00 odstartuje přednáška Dr. Ondřeje Volného na téma Jak se vyhnout cévní mozkové příhodě?
  Číst víc

 • 01 říjen 2015

  Čas je mozek! Rozhovor s neurologem z FN Motol.

  Neurolog Aleš Tomek byl hostem v diskuzním pořadu DVTV. Pěkně vedený rozhovor vám připomene příznaky CMP, přiblíží nové léčebné metody, ale i neblahou statistikou úmrtí na toto onemocnění. V Česku totiž pacient a jeho okolí stále mrtvici neumí rozpoznat včas a do nemocnice se pacient dostane až po "magické hranici" 4,5 hodin, do které ještě může být podána účinná léčba.
  Číst víc

 • 28 září 2015

  Úvodní workshop Ambasadorů projektu HOBIT a REGISTRACE

  Na pátek 16. října jsme pro Ambasadory projektu HOBIT přichystali úvodní workshop, který se bude konat od 14 h na adrese Pekařská 53 v budově ICRC - B1 v Brně. Můžete se těšit na bohatý a zajímavý program, k dispozici bude malé občerstvení.
  Číst víc

 • 07 září 2015

  Právě odstartoval ambasadorský program

  Právě odstartoval ambasadorský program 
  Číst víc

 • 02 září 2015

  Nejlepší lékařský tým léta je z Brna

  Soutěž o Nejlepší lékařský tým letní vlny testování projektu HOBIT vyhrála třída Kvarta B z Biskupského gymnázia v Brně. Žáci v opakovaném testování prokázali největší znalosti o mozkovém a srdečním infakrtu a předčili tak ostatní zapojené třídy.
  Číst víc

 • 25 srpen 2015

  Promo video projektu HOBIT je na světě!

  HOBIT má svoje promo video, tak neváhejte sdílet!

  V sekci FOTKY A VDEA se můžete podívat na zbrusu nové promo video projektu HOBIT - a dostupná je i verze i angličtině. Video se natáčelo v prostorách FNUSA-ICRC a Zdravotnické záchranné služby Jihomoravského kraje. Před kamerou se, kromě členů HOBIT týmu, ukázali i ústřední postavy videa - zachránci Honza a Martin (viz ZDE) a dále zástupkyně ZŠ Židlochovice Mgr. Ivana Koždoňová a mluvčí ZZS JmK MUDr. Barbora Zuchová, kterým tímto ještě jednou děkujeme.
  Číst víc

 • 25 srpen 2015

  Rozhovor ve Svatoanenských listch

  Ze zákulisí osvětových dnů proti cévní mozkové příhodě

  Právě vyšlo nové číslo Svatoanenských listů, ve kterém se mimo jiné na straně 17 dočtete spoustu zajímavostí z organizace Dnů boje proti CMP. Tyto osvětové dny pořádá náš tým, složený z odborníků na CMP a HOBIT skupiny, dvakrát ročně a učíme na nich, jak jednoduše rozeznat příznaky cévní mozkové příhody.
  Číst víc

 • 22 červen 2015

  Benefiční fotbalový zápas Kometa Vs. FNUSA

  Čtrvtek 25. 6.  |  od 17:00  |  Brno-Jundrov

  Již tento čtvrtek změří svoje síly hráči HC Kometa Brno a pracovníci na Fakultní nemocnice u sv. Anny. Legendární fotbalový zápas se odehraje od 17:00 na trávníku jundrovského hřiště v Brně. Náš HOBIT tým bude u toho a kromě spousty rad a informací pro vás máme připraveny i drobné dárečky. Zápasu bude předcházet autogramiáda hráčů.
  Číst víc

 • 13 květen 2015

  Den boje proti cévní mozkové příhodě

  Opět jdeme bojovat proti cévní mozkové příhodě!

  Již tento pátek, 15. 5. se opět naše nemocnice zapojí do Dne boje proti cvní mozkové příhodě. Od 13 do 16 hodin nás budete moci navštívit v knihovně Jiřího Mahena v Brně na Kobližné 4, kde vás naučíme, jak cévní mozkovou příhodu rozpoznat, jak na ní reagovat a spoustu dalších důležitých informací.
  Číst víc

 • 13 duben 2015

  Zaregistrujte se na Simulační konferenci ještě dnes!

  Srdečně si Vás dovolujeme si pozvat na 1. Českou multidisciplinární simulační konferenci věnovanou simulačnímu vzdělávání ve zdravotnictví a příbuzných oborech. Konference se koná 23. - 24. dubna 2015 v Brně, v prostorách Mezinárodního centra klinického výzkumu FNUSA, které je organizátorem akce. V rámci programu vystoupí řada zahraničních i tuzemských expertů s dlouholetými zkušenostmi v oblasti simulačního vzdělávání.   22. dubna 2015 pořádáme v rámci konference také Prekonferenční kurzy zaměřené na simulační trénink komunikačních dovedností s různými typy pacientů. V rámci těchto Pre- kurzů lze připravit pro žáky (skupinku cca 6 dětí) speciální kurz zaměřený na komunikaci v rozličných (i problematických) situacích, např. s rodičem či učitelem. Na konferenci i Pre- kurzy je možné se bezplatně registrovat prostřednictvím webových stránek Simulačního centra SICE www.sice.cz, kde také naleznete veškeré informace. Věříme, že tato akce je zajímavou příležitostí jak pro pedagogy, tak pro žáky. Pokud budete mít zájem o simulační Pre- kurz komunikačních dovedností, obraťte se, prosím, na Mgr. Svatavu Kalnou (tel: +420 543 185 575, mobil: +420 603 177 556, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.).
  Číst víc

 • 08 duben 2015

  Jak se můžete zapojit do projektu HOBIT?

  Chci se zapojit do projektu HOBIT! Jste pedagog na základní nebo střední škole? Vyučujete na víceletém gymnáziu, pedagogické fakultě či zdravotnické škole? Nebo jste jen starostlivý rodič, popřípadě člen organizace, která by ráda šířila myšlenku HOBITa?

  Projekt HOBIT předává žákům základních a středních škol základní informace o tom, co je to srdeční a mozkový infarkt, jak tato onemocnění rozpoznat a jakým způsobem poskytnout potřebnou první pomoc. Výuka přitom probíhá multimediální, interaktivní a zábavnou formou.
  Číst víc

 • 06 duben 2015

  Dnes slavíme Světový den zdraví

  7. duben je Světovou zdravotnickou organizací (WHO) prohlášen dnem Světového dne zdraví. Letošní ročník je zaměřen na bezpečnost potravin a heslem celé kampaně je: "From farm to plate: make food safe", neboli volně přloženo "Bezpečné potraviny dělá celá cesta z farmy až na talíř".
  Číst víc

 • 06 duben 2015

  HOBIT na Světovém dni zdraví

  Ve dnech 28. - 29. 3.  se projekt HOBIT a celá problematika cévních mozkových příhod představila v rámci doprovodného programu ke Světovému dni zdraví. Akce, kterou přichystali medici ze sdružení IFMSA, probíhala celý víkend v brněnské Olympii. Studenti zájemcům radili v mnoha oblastech - od toho, jak poskytnout první pomoc, až po zásady správného držení těla při sezení. Jednotlivá stanoviště nabízela u různá vyšetření, například zraku nebo BMI. Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně je dlouholetým partnerem akce.
  Číst víc

 • 22 březen 2015

  HOBIT se vám na představí na Světovém dni zdraví

  Již na příští víkend 28. - 29. 3. si pro zájemnce připravilo sdružení IFMSA bohatý program ku příležitosti Světového dne zdraví. V brněnské OIympii se tak naučíte poskytnout první pomoc, dozvíte se, jak správně sedět, aby se vám vyhnuly bolesti zad, nebo si můžete nechat vyšetřit zrak.
  Číst víc

 • 22 březen 2015

  HOBIT na vědecké konferenci INTED 2014

  Projekt HOBIT byl v březnu (10. -12. 3.) minulého roku představen na vědecké konferenci INTED ve španělské Valencii. Bylo to vůbec poprvé, kdy jsme projekt prezentovali odborné veřejnosti v zahraničí a rádi na tuto zkušenost vzpomínáme.
  Číst víc

 • 18 březen 2015

  Deník Právo opět napsal o HOBITovi!

  Právě HOBITovi je věnovaný článek v dnešním (18. 3.) vydání Deníku Právo. Vzhledem k množství mediálních výstupů, které se po vědecké konferenci konané minulý čtvrtek sešly, pro vás chytáme podrobný přehled, který bude dostupný již přístí týden.
  Číst víc

 • 17 březen 2015

  Slíbené odkazy

  Vážení pedagogové, na konferenci jsme od Vás obdrželi několik žádostí o odkazy, které najdete zde:
  Číst víc

 • 17 březen 2015

  HOBIT v MHD

  Jezdíte brněnskou MHD? Pokud ano, pozorně se kolem sebe rozhlédněte! Až do konce března totiž můžete v tramvajích, autobusech i trolejbusech narazit na vítězný letáček kreativní soutěže. Autorkami jsou žačky z Klvaňova gymnázia v Kyjově - Stella Svobodová, Kateřina Ježová a Terezie Šlesingerová.
  Číst víc

 • 16 březen 2015

  Vaše zpětná vazba ke konferenci

  Děkujeme za kladné ohlasy na konferenci, jsme rádi, že jste se tu s námi cítili dobře. Jeden z pěkných e-mailů si tímto dovolujmeme zveřejnit.
  Číst víc

 • 14 březen 2015

  Ohlédnutí za čtvrteční konferencí

  Ohlédnutí za čtvrteční konferencí

  Ve čtvrtek 12. 3. se nám podařilo úspěšně zakončit pilotní fázi projektu HOBIT. Chtěli bychom tímto ještě jednou poděkovat všem, kteří se konference zúčastnili, za vytvoření příjemné a podnětné atmosféry. Doufáme, že projekt i nadále na Vašich školách zachováte a případně se s námi pustíte do dalších ativit, které do budoucna chystáme.
  Číst víc

 • 20 únor 2015

  Titul Nejlepší lékařský tým putuje do Boskovic a Brna

  Titulem Nejlepší lékařský tým, pro zimní vlnu testování, se mohou pyšnit žáci  loňské 9. třídy Gymnázia Boskovice. Ti předčili žáky ostatních škol ve svých znalostech o mozkovém a srdečním infakrtu a dosáhli nejvyššího testového skóre.
  Číst víc

 • 11 únor 2015

  Projekt HOBIT v Brněnské televizi

  Další mediální zmínka o projektu HOBIT z 29. 1. 2015 zazněla v reportáži Brněnské televize. V záběrech můžete vidět i žáky z brněnské ZŠ Řehořova 3 a paní učitelku Mgr. Veroniku Foralovou. Reportáž je od 5:23 dostupná na tomto odkaze: REPORTÁŽ BTV.

 • 11 únor 2015

  HOBIT zazněl éterem Rádia Petrov

  Velmi pěkný rozhovor s doc. MUDr. Robertem Mikulíkem, Ph.D, odborným garantem projektu HOBIT, si můžete ve třech sekvencích poslechnout na webových stránkách Rádia Petrov. Rozhovor proběhl v pondělí, 10. 2. 2015. Odkaz na rozhovor ZDE.

 • 08 únor 2015

  Konference projektu HOBIT

  Dne 12. března se uskuteční konference projektu HOBIT. Pro další informace a způsob registrace, prosím, sledujte náš web.
  Číst víc

 • 08 únor 2015

  Fotky z akce Pololetní prázdniny s HOBITem

  V pátek, 30. ledna, se desítka žáků zapojených od projektu HOBIT zúčastnila nabitého programu, který jsme pro ně přichystali ku příležitosti pololetních prázdnin. Žáci si nejprve během natáčení promo videa projektu vyzkoušeli roli herců a podívali se, jak funguje filmový štáb přímo na place. Následně se jich ujal MUDr. Ondřej Volný, který je provedl oddělením JIP a ukázal některé diagnostické přístroje. V poslední části programu žáky záchranář Petr Bauer naučil, jak správně resuscitovat a jak použít AED (viz článek ZDE). Všichni žáci si resuscitaci vyzkoušeli na figurínách. Doufáme, že si odnesli spoustu nových poznatků a v případě nutnosti budou schopni poskytnout první pomoc.
  Číst víc

 • 03 únor 2015

  Beseda s Kometou

  V úterý, 28. 1. se v ZŠ Ždlochovice konala beseda s hokejistou Komety Vojtěchem Němcem a jeho doprovodem z realizačního týmu HC Kometa Brno. Útočník hokejového týmu sem zavítal díky žákům školy - Martinovi Floriánovi a Honzovi Záviškovi, kteří na začátku prosince dokázali poskytnout muži se srdečním infarktem první pomoc. Jak zareagovat věděli právě díky projektu HOBIT, kterým prošli. Beseda tak byla malou odměnou pro třídy obou chlapců.
  Číst víc

 • 31 leden 2015

  Vítězové kreativní soutěže

  Jak dopadla kreativní soutěž? Zadání kreativní soutěže nebylo zrovna jednoduché - žáci měli buď pomocí videa nebo plakátu zpracovat problematiku srdečního nebo mozkového infarktu. Výsledky ovšem předčily naše očekávání a z výtvorů, které hodnotila jak odborná porota, tak fanoušci na Facebooku, vzešli dva vítězné týmy. Jeden za kategorii nejlepší video, druhý za nejlepší plakát. Oba týmy se následně představily v přímém přenosu pořadu ČT 1 Sama doma a plakát byl ve zmenšeném formátu také na měsíc instalován do vozidel městské hromadné dopravy v Brně.

  Na základě hodnocení odborné poroty a počtu příznivců na Facebook, získal první místo v kreativní soutěži za nejlepší plakát tým KAČSTER ve složení Kateřina Ježová, Terezie Šlesingerová a Stella Svobodová. Toto dívčí trio navštevuje Klvaňovo gymnázium v Kyjově.
  Číst víc

 • 26 leden 2015

  Pololetní prázdniny s HOBITem - program pro žáky

  Na pátek 30. 1. 2015 jsme v rámci projektu HOBIT přichystali pro žáky nabitý program s krycím názvem "Pololetní prázndiny s HOBITem". Během 2 hodin si budou moci vyzkoušet roli herce, záchranáře i lékaře. Jak je to možné?


  Číst víc
 • 20 leden 2015

  HOBIT v Deníku Právo

  Dnes, 20. 1., jsme v  Deníku Právo narazili na další článek o HOBITovi. Vypadá to, že se tento projekt stává mediálním tématem č. 1.
  Číst víc

 • 19 leden 2015

  HOBIT v Rovnosti

  Brněnský deník Rovnost dnes (19. 1. 2015) na titulní straně otiskl článek o projektu HOBIT. Čtěte dál pro více informací.


  Číst víc
 • 19 leden 2015

  Hodnocení kreativní soutěže

  Ve čtvrtek 15. 1. byla ukončena první část kreativní soutěže projektu HOBIT - tedy možnost přihlášení a odevzdání tematického plakátu nebo videa. Do soutěže se zaregistrovalo celkem 30 týmů, čítajících téměř 90 žáků.
  Číst víc

 • 17 prosinec 2014

  Přání do nového roku

  Příjemné prožití vánočních svátků a mnoho úspěchů v novém roce Vám přeje celý tým projektu HOBIT.

 • 17 prosinec 2014

  Kreativní soutěž prodloužena

  Abychom žákům umožnili pracovat na plakátech a videích i v době svátků, kdy budou mít na dokončení čas a klid, rozhodli jsme se kreativní soutěž prodloužit do 15. 1. 2015. Po rozkliknutí se dočtete, jaké jsou nezbytné kroky pro úspěšnou účast v soutěži.


  Číst víc
 • 09 prosinec 2014

  Další mediální zmínky o zachráncích ze základní školy

  Na odkazech níže se můžete podívat na další mediální zmínky o Martinovi a jeho kamarádech - mladých zachráncích. Jak jsme Vás již informovali, několik žáků v úterý 2. 12. zachránilo život muži se srdeční zástavou pomocí úspěšně provedené resuscitace. Tito žáci ze židlochovické základní školy nedávno prošli projektem HOBIT, a tak byli na nastalou situaci více než dobře připraveni.
  Číst víc

 • 08 prosinec 2014

  Martin ze ZŠ Židlochovice díky HOBITovi zachránil život muži se srdečním infarktem

  Školáci v Židlochovicích rychlou reakcí oživili muže se zástavou srdce. Ne náhodou - prošli totiž nedávno projektem HOBIT, který předává zábavnou formou důležité informace o tom, jak rozpoznat příznaky srdečního infarktu a cévní mozkové příhody i jak na ně správně reagovat. Projekt HOBIT je součásti Mezinárodního centra klinického výzkumu Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně (FNUSA-ICRC). Jsme moc rádi, že naše práce má smysl :)
  Číst víc

 • 03 prosinec 2014

  FNUSA-ICRC a HOBIT na prvním komentovaném tréninku HC Kometa Brno

  Během historicky prvního komentovaného tréninku hokejistů HC Kometa Brno, který se uskuteční v sobotu 6. 12. 2014, od 9:00 v hale Rondo, představí svůj informační stánek i Mezinárodní centrum klinického výzkumu Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně.


  Číst víc
 • 06 listopad 2014

  K soutěži o Nejlepší lékařský tým

  Abychom posílili týmového ducha a motivaci žáků vzít projekt svědomitě, zařadili jsme jako jednu z aktivit projektu soutěž o Nejlepší lékařský tým Jihomoravského kraje. Tento titul získá třída, která dosáhne v testování nejlepšího výsledku. Do této soutěže jsou zapojeni všichni žáci automaticky, pouze na základě své účasti v projektu.Každý žák za své úsilí získá hodnotné ceny a mimo jiné i návštěvu moderního simulačního centra Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně.
  Číst víc

 • 06 listopad 2014

  Informace ke kreativní soutěži

  Kreativní soutěž zahájena!

  Od 3. 11. do 19. 12. mají žáci zapojení do projektu HOBIT možnost, účastnit se kreativní soutěže, kterou jsme pro ně připravili. Vítězný tým se mimo jiné zúčastní natáčení pořadu Sama doma, kde sebe i svůj výtvor budou moci představit. O všech důležitých termínech a novinkách Vás budeme včas infromovat. Pro podpoření svých žáků se můžete stát fanouškem facebookové stránky projektu https://www.facebook.com/projekthobit, skrze kterou bude probíhat finální hodnocení výtvorů.
  Číst víc

 • 17 říjen 2014

  Výherkyně minisoutěže věděly, co je to AED

  Vítězkami minisoutěže v rámci projektu HOBIT se staly 3 žačky z MZŠ Ždánice. Na facebookové profilu projektu správně odpověděly na otázku, co v lékařské terminologii znamená zkratka AED.


  Číst víc
 • 24 září 2014

  Fotky z natáčení

  Na facebookové stránce projektu jsme právě zveřejnili několik zákulisních fotek z natáčení. Chcete se podívat? https://www.facebook.com/projekthobit
  Číst víc

 • 18 září 2014

  Testování začíná již v pondělí 22. 9.

  Od 22. 9. Probíhá na 37 školách z Jihomoravského kraje testování v rámci našeho projektu. Téměř 2700 dětí se dozví životně důležité informace o akutním mozkovém a srdečním infarktu.


  Číst víc
 • 18 září 2014

  Kteří žáci se stanou nejlepší lékařský týmem?

  Kteří žáci se stanou nejlepší lékařský týmem?

  Vzhledem k tomu, že HOBIT je projekt pro děti, rozhodli jsme pro ně přichystat hned několik soutěží. První z nich Vám představujeme právě teď.


  Číst víc
 • 18 září 2014

  Projekt HOBIT na Neurovaskulárním kongresu 2014

  Ve dnech 11. a 12. září proběhl v Mikulově 13. Neurovaskulární kongres, na kterém byl formou přednášky prezentován i náš projekt HOBIT. Na projekt se nám dostalo mnoha kladných ohlasů. Že se jedná o přínosný a ojedinělý projekt vyzdvihl např. i předsedající sekce Primární a sekundární prevence CMP doc. MUDr. Michal Bar, Ph.D. Za celý tým doufáme, že budeme moci na kongresu příští rok prezentovat úspěšné výsledky testování.
  Číst víc

 • 19 květen 2014

  HOBIT se představil na Dnech boje proti cévní mozkové příhodě

  HOBIT se představil na Dnech boje proti cévní mozkové příhodě

  Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně pořádala ku příležitosti Světového dne boje proti cévní mozkové příhodě (CMP) ve dnech 15. a 16. května 2014 preventivně vzdělávací akci pro veřejnost o tomto závažném onemocnění.
  Číst víc

 • 01 listopad 2013

  HOBIT se zúčastnil Světového dne cévní mozkové příhody

  Projekt HOBIT byl prezentován na tiskové konferenci dne 29. 10. 2013 v rámci Světového dne cévní mozkové příhody. Doc. MUDr. Robert Mikulík, Ph.D., garant cerebrovaskulární sekce projektu a zástupce ředitele ICRC pro výzkum, vědu a vzdělávání, ve své prezentaci pohovořil o cévní mozkové příhodě, jejích příznacích a způsobu, jak postiženému pomoci. Při této příležitosti byl představen zástupcům médií i projekt HOBIT, který přispěje ke zvýšení informovanosti mladých lidí o tomto závažném onemocnění. Informace o projektu se staly součástí expozice věnované cévní mozkové příhodě, vystavené v prostorách Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně.
  Číst víc

 • 28 duben 2013

  Tisková konference

  Dne 28. 4. 2013 se ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně uskutečnila tisková konference, kde byl představen inovativní projekt HOBIT – HOdina BIologie pro živoT: Implementace problematiky cerebrovaskulárních a kardiovaskulárních onemocnění do školního vzdělávacího plánu. O projektu a jeho problematice pohovořil s novináři garant projektu doc. MUDr. Robert Mikulík, Ph.D. Informace z tiskové konference shrnuje tisková zpráva.