Po dvouměsíčním odpočinku zase do práce!

HOBITí školní rok 2017/18 nás 16 ambasadorů zahájilo ve Fakultní nemocnici u sv. Anny workshopem. Dosud se takových setkání uskutečnilo už 6. Na každém jsme se přiučili a zažili něco nového. Ani tentokrát tomu nebylo jinak.

Se začátkem 14. hodiny byl zahájen náš prázdninový workshop. Poté, co nás manažerka celého programu, Hanka Pokorná, přivítala, nastoupily ambasadorky Anička, Marija a Bětka s prezentací o jejich připravovaném projektu Stayin Alive. Ten nejenže přiblíží studentům na příklad to, jak se cítí pacient po prodělání mozkové mrtvice, ale také jim poradí, jak zachránit kamaráda nebo příbuzného, když jej stihne mrtvice nebo srdeční infarkt.

Dál se nás ujala Terka, která je koordinátorkou HOBITa a zároveň má zkušenosti s výukovou první pomoci. Terka nás naučila správné resuscitaci, tomu, jak obvázat zlomený nehet, zastavit krvácení z nosu nebo jak ošetřit popáleniny. Po občerstvovací přestávce nám představili svá zaměstnání a zájmy vodní záchranář Michael a paní učitelka Ilona Mrkvicová, kteří jsou ambasadoři „senioři“ programu HOBIT.

Po této zajímavé i zábavné části nás ještě čekaly dotazníky ohledně možných navrhovaných změn a také hodnocení probíhajícího workshopu a celkové spokojenosti s HOBITem z pohledu nás ambasadorů juniorů. A jako poděkování nám byly předány certifikáty o naší aktivitě v boji proti CMP (cévní mozkové příhodě) za rok 2016/17. Prázdninové setkání jsme zakončili na festivalu Divadelní Kontejner a jeho Improvizační SHOW.

Z posledního workshopu jsme si odnesli zkušenosti, více nadšení pro dobrou věc a mnoho nových zajímavých nápadů. To všechno se nám také bude hodit na připravované akce, jako je již zmíněný projekt Stayin Alive. Ten se uskuteční na Slovanském náměstí v Brně 22. září. Těšíme se na Vás!

Autorka: Klára Homolová
ambasadorka programu HOBIT