Odstartoval Světový týden mozku! Dopřejte tomuto jedinečnému orgánu zvýšenou pozornost

 

Evropským dnem mozku 11. března odstartoval Světový týden mozku (Brain Awareness Week), věnovaný nejkomplexnějšímu lidskému orgánu. Tato událost každoročně přináší řadu zajímavých akcí, přednášek a konferencí s cílem informovat o nejnovějších poznatcích ve výzkumu mozku a seznámit s fungováním tohoto orgánu širokou veřejnost.

My doporučujeme navštívit festival Týden mozku (http://www.tydenmozku.cz/), který již 20 let pořádá Akademie věd ČR. Vstup na všechny přednášky i doprovodný program je zdarma, stačí si zarezervovat místo. A kdo se do neděle nestihne otočit v Praze, může pro svůj mozek a rozšíření vědomostí udělat něco hned teď! Stačí vyzkoušet náš volně dostupný e-learning, který vás naučí jak, rozpoznat a jak správně reagovat na mozkovou mrtvici. SPUSTIT E-LEARNING. A jako zahřívací kolo pro lepší koncentraci si zkuste vyřešit tuhle hádanku. Které číslo bude místo otazníku? Řešení najdete pod obrázkem.

 

HOBIT ukol

 

Správné řešení je číslo 5 (1 kokos + 1 pomeranč + 3 banány). Jedná se o sčítání a odčítání počtu kusů ovoce. Pozor, zatímco v předchozích řádcích trs banánů obsahuje 4 kusy, v posledním řádku jsoo banány pouze 3.